Pamokos

GROJIMO TECHNIKA

 

Nori turėti laisvą, gražų garsą grojant ritmus? Nori gebėti sklandžiai išreikšti muzikines mintis ir laisvai jaustis improvizuojant? Tuomet lavinti techniką yra būtina.

 

Grojimo technikos lavinimas išpradžių gali priminti karčių daržovių valgymą, tačiau vėliau nuo jų tampi stiprus ir sveikas. Taigi nepasiduok. Reikės nemažai laiko ir kantrybės kol ateis tas momentas kada tau pavyks. Bet jei tikrai norėsi ir sąžiningai stengsies – jis tikrai ateis.

STILIAI IR JŲ RITMAI

 

Muzikiniai stiliai – tai tarsi atskiri skoniai. Jų yra daugybė nes skirtingų pasaulio tautų ir regionų žmonės skirtingai gamina ir skirtingai išreiškia save per muziką. Taigi perpratę kiekvieną jų atskirai, galime juos maišyti ir mėgautis naujais skonio atspalviais. Panašiai ir muzikoje.

 

Mokinsimės įvairius muzikinių stilių ritmus, juos jungsime, galų gale paskaninsime sudėtiniais metrais. Bus tikrai smagu.

 

Pagrindiniai stiliai: Rock, Pop, Jazz, Blues, Funk, RʹnʹB, Disco, Hip-Hop, DrumʹnʹBass, Reggae, Ska, Latin, New Orleans…

KOORDINACIJA

 

Tai kurkas daugiau nei atskirų ritmų grojimas ar grojimo technikos demonstravimas. Tai sudėtingi pratimai, kurie padės įgyti daugiau laisvės išreiškiant savo mintis būgnais.

 

Viso to tikslas – išlaisvinti protą, rankas ir kojas sklandžiam muzikavimui ir kūrybingoms improvizacijoms, taip pat padėti sukurti muzikalų ir turtingą muzikinės kalbos žodyną.

LAIKO POJUTIS

 

Galingiausias būgnininko įrankis tikrai nėra gera išvaizda ar spindintys, brangiausi, geros firmos būgnai. Ir net ne įmantri grojimo technika ar greitis. Būgnininką daro ʺkietąʺ būtent TVIRTAS LAIKO POJUTIS.

Laiko pojutis yra lavinamas kaip ir grojimo technika. Tai vidinis laikrodis, kurį reikia atrasti, lavinti ir juo naudotis. Jei išsiugdysi tvirtą laiko pojutį, tavo grojimas gyvybingai alsuos, tavo ritmai taps tvirtesni, tu pats jausiesi daug saugiau kiekvieną kartą sėsdamas už būgnų. Galų gale kitiems muzikantams bus be galo patogu groti su tavimi. Tave dažniau kvies koncertuoti 😊. Net ir blogiausi būgnai, net ir prasčiausiai grojanti grupė skambės gerai, jei būgnininkas turės tvirtą laiko pojutį. Verta to siekti !!!

BŪGNŲ NOTACIJA IR GROJIMAS IŠ NATŲ

 

Galingas būgnininko įrankis moderniame muzikos pasaulyje yra gebėjimas groti iš natų (skaityti iš lapo). Tikra tiesa, kad yra daug gerų muzikantų nepažįstačių natų. Tačiau dažnai šiuolaikinėje muzikos industrijoje prieš tave bus padėtas segtuvas su pluoštu natų. Negana to dirigentas ar muzikos grupės vadovas reikalaus, kad iš antro ar trečio bandymo muzikinis kūrinys jau skambėtų. WOW !!!

 

O kaip dėl pasiūlymų groti tokiuose kolektyvuose, kurie nepasirūpins natomis, o paprašys repertuarą kuo greičiau išmokti savarankiškai? Tam ypatingai pravers muzikinio rašto ir būgnų notacijos pažinimas.

GROJIMAS SU ĮRAŠAIS

 

O čia linksmoji dalis!

 

Patinka The Beatles, Queen, Michael Jackson, Bruno Mars, Lenny Kravitz…, ar bet kuri kita muzikos grupė ar atlikėjas? Visada norėjai išmokti groti savo mėgstamą dainą būgnais, bet nežinai kaip tai padaryti? Žinau kaip tau padėti !!!

 

Šiek tiek pramokęs mušamųjų pagrindų, čia galėsi tai įgyvendinti. Groti savo mylimą dainą būgnais – tikras malonumas !

BŪGNŲ DERINIMAS

 

Tai labai įdomus procesas, panašiai kaip ir grojimas, verčiantis klausytis. Nors yra tam tikrų būgnų derinimo taisyksių ir metodų, visgi šioje srityje apstu laisvės išradingumui ir erdvės eksperimentams. Būgnų derinimas glaudžiai susijęs su savito garso ir grojimo manieros paieškomis.

 

Mokinsimės derinti būgnus pagal klausą ir naudojantis specialiais mušamųjų derinimo įrenginiais. Susipažinsime su standartiniais derinimais pagal stilių, bet ties tuo neapsistosime. Duosime laisvę savo fantazijai, bandysime garsines ir tembrines būgnų galimybes, gilinsimės į garsų tarpusavio santykį. Galėsite netgi išvesti asmeninę būgnų derinimo formulę.

SAVITAS SKAMBESYS IR UNIKALUS GROJIMO BRAIŽAS

 

Ar jums nėra taip buvę, kad, klausydami dar negirdėto muzikinio kūrinio, staiga išgirstate kažką jau pažįstamo? Taip, tai jums jau gerai žinomo muzikanto savitas garsas ir unikali grojimo maniera. Būtent tai jūs ir atpažinote ir 99 procentais galėtumėte teigti, jog tai būtent tas muzikantas.

 

Pamėgus ir ilgai klausantis vieno ar kito muzikanto grojimo, galima nesunkiai išmokti imituoti ir net perimti jo garsą ir grojimo manierą. Tai naudinga mokymosi procese. Visgi daug verčiau yra ieškoti savito skambesio ir unikalaus, tik tau priklausančio ir iš kitų tave išskiriančio, grojimo braižo.